
Spiller på John De under Øyanatt lørdag 15. august
ID: 20 år150,- + avg. (med gyldig Øyapass)
200,- + avg. (ordinær).
50 EB billetter til 100,- + avg.
V. CHRISTIE
V. Christie er artistaliaset til Vebjørn Christie; en norsk DJ og produsent som leverer høyenergiske DJ-sett bygget for både mørke klubbrom og store scener. Med sømløse overganger mellom techno, UK garage, house og trance skaper han sett fylt av pulserende rytmer, harde grooves og euforiske øyeblikk, noe som har gjort ham til en favoritt i Trondheims klubbmiljø.
Med bakgrunn i musikkteknologi fra NTNU og over ti års erfaring i musikkbransjen, forener han teknisk kontroll med kreativ visjon, og leverer DJ-opplevelser man sent glemmer!
Etter et musikalsk gjennombruddsår i fjor har V. Christie fått støtte fra noen av de største navnene i det internasjonale klubbmiljøet, blant annet KETTAMA, Disclosure, Tiësto, Peggy Gou og Porter Robinson. I 2026 venter en rekke nye utgivelser og prosjekter som videreutvikler uttrykket både i studio og på scenen.
SVEBBE
Svebbe er kallenavnet til tromsøværingen Viljar Sæbbe, som på kort tid har skapt seg et navn som tastemaker i den internasjonale klubbscenen. Som en av de mest fulgte klubbmusikk-profilene på Bandcamp plukkes anbefalingene hans kjapt opp av en stor mengde DJ-er, herunder også en rekke av tungvekterne innenfor dansemusikken.
Han har på kort tid gjort seg bemerket som en svært dyktig DJ, og har spilt på festivaler og klubber i hele landet, deriblant Øyafestivalen. Hans gjestemiks på den anerkjente radiostasjonen Rinse FM i London ble valgt ut som dagens mix hos Resident Advisor, verdens største plattform for klubbmusikk, og han har siden gjestet den internasjonale radiostasjonen NTS Radio for det anerkjente plateselskapet NAAFI fra Mexico.
I DJ-settene beveger han seg uanstrengt mellom tidløse innslag av house, electro og techno til globale stiler som kuduro, dembow og afrobeats. Likevel har han en klar tyngde på britisk bassmusikk i form av sjangrene grime, dubstep, funky og garage.
Om Øyanatt:
Øyanatt er konserter og klubbkonsepter rundt omkring i Oslo sentrum etter at Tøyenparken stenger 23.00. Dette er altså en glimrende mulighet til å ta med seg den gode festivalstemninga inn i byen etterpå. Øyanatt lages i samarbeid med de beste arrangørene og klubbene i Oslo. Grunnet varierende forutsetninger og behovet for at arrangørene skal få disse konsertene/klubbkonseptene til å gå rundt på egenhånd, gjør det ikke mulig å inkludere Øyanatt i festivalpasset. Gyldig Øya-billett til den aktuelle dagen (evt festivalpass) gir rabatt på Øyanatt-arrangement. Øyanatt-programmet slippes utover våren og sommeren.