Sunnan til Øyanatt
- Artistslipp
- Øyanatt



Spiller i Kulturkirken Jakob onsdag 6. august.
Sunnan er et svensk band som har skapt sin egen sjanger – Cinema, Spaghetti Soul – en hyllest til klassiske filmatiske estetikk og Morricone-inspirerte lydbilder, pakket inn i en følelse av neo-nostalgi.
Bandet har fått stor oppmerksomhet for sine fengende singler, inkludert My Love For You, og samarbeidet med soul-ikonet Titiyo på The Sound (Make It Come Back). Deres debutalbum kom i august 2023, og bandet består av Pär Stenhammar (Fra Louisiana Avenue), Kalle Perlskog, Aron Blom, Theodor Kylin og Robin Lindvall – noen av Sveriges mest ettertraktede musikere. Med sitt unike uttrykk og sterke liveopptredener leverer Sunnan en musikalsk opplevelse ulikt alt annet! Det var god kok når de spilte på Revolver i fjor, og nå kommer de altså tilbake for å lage den perfekte avsluttingen på Øya-onsdagen!
Billetter i salg nå
Billettpris: 300,- + avg. (+ et begrenset antall gratisbilletter med Øya-pass**)
Aldersgrense: 18 år
Dørene åpner: kl. 22:30
Om Øyanatt
Øyanatt er konserter og klubbkonsepter rundt omkring i Oslo sentrum etter at Tøyenparken stenger 23.00. Dette er altså en glimrende mulighet til å ta med seg den gode festivalstemninga inn i byen etterpå. Øyanatt lages i samarbeid med de beste arrangørene og klubbene i Oslo. Grunnet varierende forutsetninger og behovet for at arrangørene skal få disse konsertene/klubbkonseptene til å gå rundt på egenhånd, gjør det ikke mulig å inkludere Øyanatt i festivalpasset. Gyldig Øya-billett til den aktuelle dagen (evt ukespass) gir rabatt på Øyanatt-arrangement.